Головна
День коронації
04.03.2010
Він хотів стати третім Президентом України, але став четвертим. Цього дня Віктор Федорович чекав п’ять довгих років. Рівно тиждень тому відбулася інавгурація нового глави держави.

Дари
Найважливіший день у своєму житті Янукович почав із Молитви у Києво-Печерській лаврі. На владу його благословив Патріарх Московський і всія Руси Кирил: “У стінах Києво-Печерської лаври, звідки пішла Русь свята, ми зараз молилися, щоб Господь благословив Ваше сходження у владу Президента України”. А потім Патріарх подарував Вікторові Януковичу образ Спасителя.
Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир подарував Президентові перстень-печатку Київського князя Всеволода, сина князя Ярослава Мудрого, яку той отримав у дар від Візантійського імператора Костянтина у 1043 році. Раритет зберігався в приватному музеї національного культурного надбання “Платар”. Співзасновником музею є співвласник “Індустріального союзу Донбасу” Сергій Тарута.


Новини   |  Соціум  |  Кримінал  |  Культура   |   Спорт   |   Репортаж   |   Дикий світ
Добрі і погані знаки
Урочиста Присяга відбулася у стінах Верховної Ради. На офіційну церемонію інавгурації Віктора Януковича у Раді прибули 11 глав іноземних держав, 4 голови урядів, 4 голови парламентів, високі представники міжнародних організацій, а також керівники зовнішньополітичних відомств від 15 держав. Ганна Герман прийшла на захід у вишиванці і коралях. Нова перша леді в яскравому жабо сиділа у гостьовій ложі разом з онуком. В урочистому засіданні Верховної Ради взяли участь чотири фракції Верховної Ради. Фракція БЮТ цілком очікувано не з’явилася. Не було у сесійній залі ВР ані головного конкурента Януковича на виборах Юлії Тимошенко, ані її довіреної особи — першого Президента України Леоніда Кравчука. Не прийшов на церемонію і Віктор Ющенко, заявивши, що вони з Януковичем мають зустрітися після інавгурації, щоб Ющенко мав змогу зробити “формальні процедури, які роблять люди, які відходять з посади”. На думку тепер уже екс-голови держави, саме ця зустріч і є “демонстрацією того, що країна отримала нового Президента”. У залі ВР був присутній лише Леонід Кучма. До слова, це була перша в історії України відмова екс-президентів засвідчити передачу влади черговому наступнику, яку за бажання можна трактувати як недобрий знак початку нового правління.

Втім неочікувана подія, що цілком тягне на прикмету, сталася ще до того, як Янукович мав змогу побачити відсутність своїх попередників у залі ВР, де він мав проголосити президентську Присягу. Коли Віктор Федорович йшов ґанком Верховної Ради, буквально перед його обличчям самі собою почали зачинятися вхідні двері парламенту. Ситуацію намагалися врятувати двоє вояків з почесної варти — порушуючи протокол, юнаки кинулися відштовхувати двері. Але Віктора Федоровича це не знітило — він сам штовхнув двері і по-господарськи впевненим кроком увійшов до зали.
Новообраний глава держави оголосив Присягу з 58 слів та отримав із рук Голови Конституційного Суду булаву й інші символи президентської влади. Очевидно, Януковичу дуже сподобалася печатка, адже він довго демонстрував її залу, начебто вже передчуваючи, як буде нею карати і милувати.
Ще більше Вікторові Федоровичу припало до душі посвідчення Президента України, вручене йому головою ЦВК. Свій новий документ Янукович із усмішкою заховав у внутрішню кишеню піджака, замість того, щоб покласти на червону подушку, з якою стояв напоготові воїн Почесної варти.

Перші укази
Після церемонії в Раді Янукович прийняв парад військових і пішов на Банкову, де Віктор Ющенко здав йому приміщення. Зустріч екс-президента Віктора Ющенка у робочому кабінеті з чинним колегою Віктором Януковичем, за даними прес-секретаря Ющенка Ірини Ванникової, була дуже короткою. Основне, що сказав Ющенко Януковичу: “Віктор Федорович, Україна — понад усе”.
Через кілька хвилин по тому з Банкової пішли і перші укази. Секретаріат Президента, як і при Кучмі, знову став Адміністрацією. Її очолив колишній помічник Кучми Сергій Льовочкін. Андрій Кравець очолив ДУСю. Окрім того, Віктор Федорович на 50% урізав собі зарплату.
Загалом за перший тиждень своїх повноважень гарант підписав 18 указів.

Вартість свята
Сергій Льовочкін оцінив вартість проведення процедури інавгурації новообраного Президента Віктора Януковича у 2 млн грн, назвавши цю суму “бюджетиком”. При цьому досі ніхто не уточнює, за рахунок яких коштів організовували інавгурацію, адже уряд відмовився дати гроші на проведення заходу.

Підготувала Ірина ЮЗИК