Головна
Феєрверкам — бій!
11.03.2010
Влада міста обмежила проведення феєрверків. Як це виглядатиме на практиці, “Ратуша” поцікавилася в ініціаторів і виконавців нововведення.

Начальник управління надзвичайних ситуацій ЛМР Володимир Рощин поінформував: “Це була ухвала 16-ї сесії ЛМР 5-го скликання, її автор — один із депутатів Анатолій Забарило. На наше управління поклали обов’язки видачі дозволів і контроль за проведенням феєрверків. Тобто перед влаштуванням кожного професійного феєрверку треба спершу отримати дозвіл від нас. І на кожен такий захід виїжджатиме наш працівник, аби контролювати ситуацію”.

В ухвалі визначено п’ять місць, де можна влаштовувати піротехнічні заходи. Це, зокрема, оглядовий майданчик парку Високий Замок, майдан із літньою естрадою центрального парку культури і відпочинку ім. Б.Хмельницького, територія іподрому, майдан перед головним входом до стадіону “Україна” і площа біля культурно-освітнього центру ім. О.Довженка. Заборонено проводити феєрверки у місцях, розташованих на відстані, що не перевищує 100 метрів, до потенційно небезпечних об’єктів, підприємств, складів, будинків,
Новини   |  Соціум  |  Кримінал  |  Культура   |   Спорт   |   Репортаж   |   Дикий світ
лікарень, освітніх установ, на мостах і транспортних магістралях, територіях історичної забудови ЮНЕСКО та цвинтарях, зазначено в ухвалі. Часові рамки проведення феєричних свят теж обмежені — з 00.08 до 22.00. “Але це йдеться про професійні феєрверки”, — зазначив Володимир Рощин.

Якщо ж хтось кидатиме питарди біля пам’ятника Шевченку, як тоді? “Це порушення громадського спокою, контроль за цим покладено на міську міліцію, яка повинна за цим стежити, виявляти і складати акти, а потім через суд штрафувати порушників”, — пояснив “надзвичайник”.
А як же Новий рік? “На це буде окреме дозвільне розпорядження міського голови. В початковій версії ухвали було таке уточнення, “окрім новорічної ночі”, але в остаточний варіант цей пункт не потрапив”, — поінформував Володимир Рощин. Віднедавна модно влаштовувати феєрверки на весілля. Як щодо цього? Судячи з ухвали, це заборонено, а як це виглядатиме на практиці, ще не відомо...

Ініціатор цієї ухвали депутат Анатолій Забарило у коментарі “Ратуші” зазначив: “Феєрверки поділяються на два види: спеціального призначення і побутові. Для перших ми визначили спеціальні місця, час проведення і процедуру отримання дозволів, до слова, безкоштовну. Перший вид — піротехнічні заходи на масових святах, концертах тощо. Другі заборонили зовсім, адже побутові феєрверки часто бувають доволі потужними, порушують громадський спокій, а деколи трапляються і трагічні випадки. Якщо хтось хоче відсвяткувати своє весілля чи День народження з піротехнікою, нехай виїжджає за місто. Цей атрибут відпочинку з’явився нещодавно. Якось же без нього раніше обходилися? Отже, і надалі обійдемося”.

Ірина ЮЗИК