Головна
УБОЗ затримав “Вову Львівського”
04.03.2010
Парадокс: кримінальний авторитет може стати жертвою злодійських “понятій”

Кримінальний Львів сам по собі є явищем вельми незвичним. Якщо в інших містах, здебільшого, все вже давно поділено, то у Львові надалі ділять те, що, здавалося б, вже й так розділено до краю. Інколи за звичайною інформацією, яку скидає у ЗМІ міліцейський Центр громадських зв’язків, відкривається цілий пласт таких кримінальних нагромаджень, у яких можна відшукати навіть мастодонтів злочинного світу Львова. Так сталось і цього разу. “Ратуша” в попередньому числі вже інформувала своїх читачів про арсенал зброї, яку вилучили правоохоронці під час обшуку у помешканні 27-річної львів’янки. Нагадаємо, що набутком силовиків став газово-травматичний пістолет, травматичний пістолет фірми “Зоракі”, саморобний гладкоствольний револьвер, травматичний пістолет-кулемет “Зоракі”, набої та два саморобні ножі кустарного виробництва. Усе це добро, запевняли інспектори ЦГЗ, належало 47-річному співмешканцю громадянки. “Ратуша” поцікавилась підґрунтям проведення обшуку, і виплила вельми цікава історія, яка, без сумніву, матиме ще цікавіше продовження. 


Новини   |  Соціум  |  Кримінал  |  Культура   |   Спорт   |   Репортаж   |   Дикий світ
Один із кримінальників 90-х, який зі зрозумілих причин побажав залишитись інкогніто (саме тому він ці 90-ті і пережив) розповів, що йдеться про вельми непересічну особистість кримінального Львова — Володимира Чуєва, знаного в певних колах як “Вова Львівський”. Цей тричі суджений уродженець Ростова-на-Дону, мав певний авторитет серед раніше судимих, свого часу був засуджений за зброю і вимагання і успішно пересидів із 1995 по 2005 у місцях позбавлення волі (у ВТК Хмельницької області), що, можливо, і врятувало його життя у “стріляючі 90-ті”. Його співкамерниками у різні роки були такі типажі, як Ходзінський “Грузін”, Андрійчук “Пюрек” (сидів за вбивство священика) й інші вельми неординарні персони. Чуєв із багатьма сидів, багатьох знає і його слово у кримінальному світі щось таки означає. Якщо бути точним — сказати і переконати він уміє.

Цього разу даром красномовства “Львівського” успішно скористалися двоє бізнесменів — батько і син Са-ни — їх фірма займається транспортними перевезеннями до Італії. Нещодавно у процесі своєї фінансово-господарської діяльності цієї структури виявилася розбіжність у платежах, тобто відкрилася так звана подвійна бухгалтерія. Дізнавшись про це Са-ни висунули претензії своєму бухгалтеру “З” , який, на їх думку, мав повернути фірмі заборгованість у розмірі 60 тис. грн.        Бухгалтер категорично заперечив свою причетність до нестачі, мовляв, призначте для перевірки КРУ, ДПА, ЦРУ та ФБР... Бізнесмени відмовилися, бо те, що знайшли б контролюючі органи, передовсім, вдарило б по них самих. Батько і син вирішили піти іншим шляхом, і заручилися для перемовин із незговірливим бухгалтером підтримкою криміналітету, підключивши до діалогу “Вову Львівського”, який мав “розрулити” ситуацію звичайно ж на користь Са-них за половину суми.  “Львівський” погодився на їх пропозицію бути присутнім, “для підтримки штанів”. На  зустрічі з бухгалтером Вова штовхнув “промову”, натякаючи, що борги  у будь-який спосіб треба повертати, бо не повертати — не “по-пацанячому”, і далі — цілий перелік аргументів із застосуванням блатного сленгу, котрі мали переконати працівника арифмометра, що людина у зоні все-таки чогось навчилася. Цих речей і яскравих промов наслухались і підприємці Са-ни. Згодом вони вирішили, що в такому ключі вміють розмовляти і самі, й до наступних перемовин-наїздів Чуєва не залучали, погрожуючи бухгалтеру самостійно.

Як уже, вочевидь, здогадалися законослухняні громадяни, котрі теж дечому в 90-х навчилися, пан бухгалтер “З” ще на початку епопеї звернувся з заявою про вимагання в Львівський УБОЗ, і 19 лютого 2010 року на території торгового комплексу “Епіцентр” було здійснено затримання обох Са-них під час отримання ними частини грошей від потерпілого. Найцікавіше, що вони не поінформували про вдалий вислід перемовин Чуєва (як було домовлено), бо навіщо з кимсь ділитися?

Цього ж вечора в одному з львівських барів затримали і „Вову Львівського”, в помешканні якого потім вилучили чотири одиниці травматичної зброї (за яку так полум’яно агітував екс-міністр МВС Луценко). Кумедний факт: опера, який зайшов до житла “Вови Львівського” з понятими, співмешканка прийняла за “братків”, і на їх пропозицію надати для “діла” “ствол” сама дістала травматичну зброю зі сховку.

А тепер, увага! Відкиньте всі розмови про корупцію в правоохоронних органах! Бандитам — тюрми!  Та за незрозумілою примхою долі власників автомобілів марок Ніссан-Мурано та Мітцубісі-Л200 батька і сина Са-них, яких затримали на “гарячому” під час отримання грошей, силові структури... відпустили на підписку про невиїзд, а татуйованого кримінальника “Вову Львівського”, який зізнався, що мав із потерпілим одну зустріч... заарештували! Автомобілі хлопцям-підприємцям теж повернули. Закон один для всіх?  Сьогодні кажуть так: закон один для всіх, а другий не для всіх!!! 

Злі язики стверджують, що Са-ни просто знайшли хороше міліцейське прикриття і зараз готують усе для того, щоб у цій фантастичній історії знайти крайнього. Сьогодні, до речі, порушено кримінальну справу за статтею 189 ч. 2 (вимагання групою осіб), яка не передбачає конфіскації майна. Самим Са-ним до нині ще навіть не пред’явлено звинувачення! А тепер стежимо за ходом моїх непречесаних і наївних думок: якщо з допомогою фінансових вливань і адвокатів стосунки між бізнесменами і їх бухгалтером перевести в цивільно-правові, тоді залишиться лише знайти обґрунтування, для чого, власне, порушували кримінальну справу і який буде її вислід. Для вирішення цього питання вже готова і кандидатура: “Вова Львівський”, який, найбільш імовірно, і свій День народження, 13 березня, зустріне за ґратами. Пам’ятаєте в Ільфа і Петрова: “Боже мій! А як я сидів при НЕПі!!!” На думку підприємців, “Львівський” просто не даватиме проти них показів, бо йому не дозволять цього зробити злодійські “понятія”! Може, саме для таких цікавих випадків і вижив Володимир Чуєв серед уркаганів у важкі 90-ті?

Микола САВЕЛЬЄВ