Головна
Законсервований євростадіон
25.02.2010
Футбольна арена: важко зупинитися, якщо стоїш

Довготривала трагікомедія з будівництва стадіону до “Євро-2012” набирає нових обертів. Раніше браві львівські чиновники з питань єврофоруму заявляли, що фірмі “Альпіна”, відповідно до тристоронньої угоди, вже заплатили 36 млн грн за проект. Та, як виявилося згодом, проект “Альпіни” не влаштовує генпідрядника. За що ж тоді з гаманця міської громади міста Лева заплачено ці багатостраждальні 36 мільйонів?! Загадка. Про розвиток подій на євростадіоні йшлося під час вівторкової сесії Львівської обласної ради. Зокрема, перший заступник гендиректора ТзОВ ПБП “Азовінтекс” Василь Огородник повідомив, що вже шість місяців (!) будівництво стадіону не відбувається, бо замовник зупинив його через невідповідність проектування. За словами пана Огородника проблеми виникли, насамперед, через неякісний проект, розроблений фірмою “Альпіна”. „Виявили грубі порушення щодо безпеки споруди, — повідомив пан Огородник. Цілком були відсутні дев’ять розділів ДБН України”. Також Василь Огородник розповів депутатам, що компанія “Азовінтекс” погодилася на доопрацювання проекту німецькою компанією “Арена. Ком”. Щоправда, за умови, що експертизу всього проекту здійснюватиме Київський інститут імені Шимановського. При цьому він зазначив, що “Арена. Ком”  не має
Новини   |  Соціум  |  Кримінал  |  Культура   |   Спорт   |   Репортаж   |   Дикий світ
ліцензії на проектування на території України та Німеччини.

Василь Огородник додав, що замовник із будівництва доручив погодження проекту фірмі “Арніка”, але при цьому порушив попередні домовленості. Відтак, як випливає зі слів пана Огородника, будівництво стадіону за графіком УЄФА до липня 2011 року можливе. Щоправда, у  випадку зняття всіх політичних перепон. “Якщо із завтрашнього дня перепони будуть зняті, ми готові працювати у три зміни, і я можу гарантувати, що стадіон до “Євро-2012” у Львові буде”, — стверджує заступник гендиректора “Азовінтексу”. Він також уточнив, що за стіл переговорів мають сісти замовник, підрядник і проектант. На жаль, на сесії вже не вперше не було міського голови Львова Андрія Садового. За відсутності мера Львова інформацію про стан будівництва стадіону до “Євро-2012” депутатам надав директор дирекції з будівництва спортивної споруди Роман Черкас. Зокрема, він повідомив, що у п’ятницю, 26 лютого, у Львові відбудеться чергове засідання під керівництвом віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника. Можливо, міжвідомча група з’ясує питання щодо ситуації, що склалася у будівництві найосновнішої спортивної споруди року у Львові.

Поспілкуватися особисто із директором департаменту з питань „Євро-2012" у Львові Олегом Засадним редакції газети “Ратуша” не пощастило, оскільки він за кордоном і повернеться лише 26 лютого. Коли ми звернулися в Управління інформації та промоцій ЛМР, зокрема, до Богдана Бачинського, нам теж відмовили в особистій зустрічі. Пан Богдан погодився відповісти на наші питання, але не на всі.

Однак, як повідомили на інформаційному сайті zaхid.net, за словами директора департаменту з питань „Євро-2012" Олега Засадного роботи на стадіоні до 25 лютого призупинено: “У нас були певні проблеми технічного характеру з “Азовінтексом”. Однак під час останнього засідання робочої групи за участю віце-прем’єр-міністра Івана Васюника вони були зняті”.

Окрім того, додав: „Підписали відповідний протокол, згідно з яким “Азовінтекс” зобов’язався відновити повномасштабне будівництво стадіону із 25 лютого цього року. Зокрема йшлося про будівництво монолітних балок посадових рядів, згідно з проектною документацією, яка була погодженою з компанією “Арена.Ком”. Генпідряднику ми надали всю проектну документацію, відповідно до якої мали провадити роботи”.
“Наразі “Азовінтекс” не повідомляв нас, що роботи не відновляться, відповідно, у нас немає підстав сумніватися в цьому. Якщо ж цього не станеться, то ми вживатимемо заходів, передбачених договором між містом і генпідрядником. Можливо, розглядатимуть питання заміни генпідрядника”, — зауважив директор департаменту „Євро-2012" Олег Засадний, повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради.

І якщо 23 лютого, під час сесії Львівської обласної ради перший заступник гендиректора ТОВ ПБП “Азовінтекс” Василь Огородник заявив, що будівництву євростадіону у Львові перешкоджають протистояння між замовником (Львівською міською радою) та підрядником з будівництва (“Азовінтекс”), а будівництво стадіону, з його слів, УЖЕ ШІСТЬ МІСЯЦІВ НЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ, то Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко чомусь сповнена оптимізму.
У середу вона заявила, що “підготовка Львова до проведення в 2012 році фінальної частини чемпіонату Європи з футболу відбувається у повному обсязі і з випередженням графіка”. Складається враження, що вона продовжує ретранслювати ті байки, які їй розповідає мер Львова, або вигадує власні...

Анна СОКОЛОВА, Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБ’ЯК